Tottenham i Mourinhos vazhdon vuajtjet, Chelsea festoi në derbi

Tottenham i Mourinhos vazhdon vuajtjet, Chelsea festoi në derbi

Sport February 22, 2020 - 15:30
Lajmet e fundit nga sporti

Chelsea ka shënuar fitore në derbin e javës së 27-të në Ligën Premiere pasi e ka mposhtur Tottenhamin me rezultat 2:1, shkruan Zëri.info.

Është kjo një humbje e radhës për Tottenhamin e Jose Mourinhos i cili assesi të gjejë zgjidhej për ta kthyer skuadrën në binarë.

Tottenham edhe në mesjavë u mposht në Ligën e Kmapionëve nga Leipzig dhe ky është sinjal se skuadra po kalon nëpër një krizë.

Pas kësaj fitoreje Chelsea është në pozitën e 4-t më 44 pikë ndërsa Tottenham një më poshtë me 40 pikë. /Zëri.info