Fitojnë Prishtina e Llapi, tabela duket kështu

Fitojnë Prishtina e Llapi, tabela duket kështu

Sport February 22, 2020 - 15:01
Lajmet e fundit nga sporti

Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë sesa është pritur përballë Drenicës duke e mposhtur në Skenderaj me rezultat 3:1 në stadiumin “Bajram Aliu” për ta ruajtur hapin me skuadrat e kreut të tabelës, duke dal në pozitën e dytë me pikë të barabarta me Dritën dhe Ballkanin.

Në takimin tjetër pikë të plota ka marrë edhe Llapi që e mposhti Feronikelin me rezultat 2:1, për t’ja humbur kështu gjitha shpresat skuadrës së Feronikelit për ta mbrojtur titullin e kampionit.

Pas këtyre ndeshjeve tabela duket kështu: /Zëri.info

Image