Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Sport February 18, 2020 - 19:54

Atletico Madridi dhe Liverpooli do ta zhvillojnë sonte ndeshjen e parë të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaiqri nuk është pjesë e skuadrës së Jurgen Kloppit për këtë takim për shkak të një lëndimi.

Ndeshja fillon në orën 21:00.

Formacionet zyrtare:  

Atletico Madrid: Oblak, Vrsaljko, Savic, Felipe, Lodl, Koke, Saul, Thomas, Lemar, Correa, Morata.

Liverpool: Alisson; Trent, Gomez, Virgil, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane./Zëri