Giroud tregon prapaskenat rreth afatit kalimtar të janarit

Giroud tregon prapaskenat rreth afatit kalimtar të janarit

Sport February 18, 2020 - 16:31
Lajmet e fundit nga sporti

Olivier Giroud ka zbuluar se ishte afër largimit nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të dimrit, por tash thotë se do të bëj gjithçka për të qenë pjesë e ekipit të Francës në Kampionatin Evropian të 2020-s, transmeton zeri.info 

Giroud ishte kërkuar nga Interi dhe Lazio gjatë janarit, derisa nuk kishte qenë i kënaqur me minutat e tij në Londër.

“Unë isha afër largimit. Prej mesit të dhjetorit deri në fund të janarit, e gjeta veten mes dy kampeve. Por, prej 1 shkurtit, unë jam kthyer 100% për Chelsean dhe do të jap gjithçka për pjesën e mbetur të edicionit”, u shpreh Giroud.

“Qëllimi im personal momentalisht është të luaj sa më shumë që është e mundshme sepse dua të marr pjesë në Kampionatin e ardhshëm Evropian me Francën”, shtoi ai./Zëri