Befason sportisti i njohur: Bota është e rrafshët dhe NASA është një agjenci false

Befason sportisti i njohur: Bota është e rrafshët dhe NASA është një agjenci false

Sport February 16, 2020 - 08:21
Lajmet e fundit nga sporti

Legjenda e Boksit, Carl Froch mendon se bota është e rrafshët dhe se NASA është një agjenci false e hapësirës që përdor imazhe të bërë me kompjuter për të mashtruar njerëzit, transmeton zeri.info

Image

Ish-kampioni i botës në pesha super të mesme thotë se ai nuk beson që bota ka formë sferike dhe nuk do ta besojë këtë gjë derisa dikush si Richard Branson të shkojë në një mision në hapësirë për ta provuar se toka është e rrumbullakët.

“Bota është e rrafshët, 100%. Nuk ka asnjë provë për lakim të tokës dhe kjo agjenci e rreme hapësinore NASA përdor imazhe të bëra me kompjuter dhe të gjitha janë të ndryshme. Unë i shikoj ato dhe mendoj: ‘Prit një minutë, ato duket si filma të animuar’”, është shprehur Froch./Zëri