Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
Salihu konfirmon: Kaq skuadra dalin në Evropë dhe kaq bien nga Liga

Salihu konfirmon: Kaq skuadra dalin në Evropë dhe kaq bien nga Liga

Sport February 14, 2020 - 20:13

Sekretari i përgjithshëm i Kosovës Eroll Salihu ka folur në prag të fillimit të stinorin pranveror në stinorin pranveror në futbollin kosovar derisa ka cilësuar se ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës dëshmuan se sivjet do të kemi një kampionat të fortë, shkruan Zëri.info.

”I pamë ndeshjet e Kupës sesa të organizuara mirë dhe çfarë futbolli “fayr play” sollën. E dimë që sivjet bien katër skuadra nga Liga dhe tri shkojnë në Evropë kështu që është më rendësi që gjithçka të ketë një mbarëvajtje të rregullt. Për fat të mirë do të shkojnë në Evropë tri skuadra kjo fal punës së madhe që kemi bërë dhe raporteve të mira në UEFA që na ka mbështetur shumë. Kampioni shkon në Ligën e Kampionëve ndërsa vendi i dytë dhe fituesi i Kupës del në garat e Evropës”, ka thënë Salihu në favorit në T7.

Të kujtojmë se stinorin pranveror në futbollin kosovar nis këtë vikend derisa e gjithë vëmendja do të jetë të dielën ku luhet derbi i madh ndërmjet Dritës e Gjilanit. /Zëri.info