Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Notat e lojtarëve: Milan – Juventus, ky ishte lojtari i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Milan – Juventus, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport February 13, 2020 - 23:06
Lajmet e fundit nga sporti

Milani dhe Juventusi kanë barazuar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, shkruan zeri.info

Kuqezinjtë barazuan ndaj badhezinjve me shifrat 1:1.

Milani kaloi i pari në epërsi me anë të Ante Rebicit në minutën e 61-të.

Ndërkohë, vendasit mbetën edhe me një lojtar më pak prej minutës së 71-të, kur Theo Hernandez u përjashtua pas kartonit të dytë të verdhë.

Në minutat e mbetura të ndeshjes Juventusi shtoi presionin ndaj vendasve dhe madje arriti të fitojë penallti pas prekjes me dorë të Calabria.

I saktë nga penalltia u tregua Cristiano Ronaldo, që barazoi shifrat në 1:1 në minutën e 91-të.

Lojtari më notën më të lartë në këtë ndeshje nga “SofaScore” ishte Paulo Dybala me 8.4.

Ndërsa, më së dobëti u vlerësua Davide Calabria me 5.8./Zëri

Image