Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Ky është orari i finales së Kupës mes Yllit dhe Pejës

Ky është orari i finales së Kupës mes Yllit dhe Pejës

Sport February 13, 2020 - 22:02
Lajmet e fundit nga sporti

Finalistët e këtij edicioni në Kupën e Kosovës në basketboll do të jenë Golden Eagle Ylli dhe Peja.

Skuadra nga Suhareka eliminoi Prishtinën në çerekfinale dhe Bashkimin në gjysmëfinale, për të arritur finalen e parë të pasluftës.

Ndërkohë, pejanët eliminuan Ponte Prizrenin në çerekfinale ndërsa arritën të triumfonin edhe ndaj nikoqirit Rahoveci në gjysmëfinale.

Përballja mes këtyre dy ekipeve do të luhet të shtunën, me fillim nga ora 20:30.