Bundesliga: Dëshpëron lideri i tabelës

Bundesliga: Dëshpëron lideri i tabelës

Sport January 25, 2020 - 17:26

Janë zhvilluar gjashtë ndeshje në kuadër të javës së 19-të në Bundesliga gjermane, derisa befasie më me madhe ka ardhur nga lideri i tabelës, Leipzig që ka pësuar humbje në udhëtim nga Frankfurt me rezultatin 1:0, shkruan Zëri.info.

Përkundër humbjes Leipzig mbetet në pozitën e parë por që tash rrezikon të afrohet me pikë Bayern Munich i cili sonte nga ora 18:30 ndeshet me Schalken dhe në rast fitoreje afrohte nw vetëm një pikë.

Në ndeshjet tjera veçohet fitorja e Paderborn në udhëtim ndaj Freiburg pavarësisht se ishte me një lojtarë më pak, derisa fitoren më të thellë e ka shënuar Moenchengladbach ndaj Mainz me rezultat 3:1. /Zëri.info

Image