Merr lajmin se goli i shënuar në minutën e fundit nuk është regjistruar në emrin e tij, ky është reagimi i futbollistit të Aston Villës

Merr lajmin se goli i shënuar në minutën e fundit nuk është regjistruar në emrin e tij, ky është reagimi i futbollistit të Aston Villës

Sport January 22, 2020 - 19:06

Ylli i Aston Villës, Ezri Konsa u shtri përtoke pasi morri vesh që goli i shënuar në momentet e fundit ndaj Ëatfordit nuk u regjistrua në emrin e tij, transmeton zeri.info

Aston Villa dhe Ëatfordi ishin duke barazuar 1:1, derisa vendasit shënuan në fund dhe triumfuan me shifrat 2:1.

Konsa u duk sikur shënoi golin e tij të parë me klubin anglez, por goli u regjistrua në emrin e Tyrone Mingsut, i cili e kishte prekur topin.

Ai e mori vesh që goli nuk ishte regjistruar në emër të tij vetëm gjatë intervistës pas lojës./Zëri