Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Nuk e përballoi sëmundjen, ndërron jetë ish-trajneri i njohur

Nuk e përballoi sëmundjen, ndërron jetë ish-trajneri i njohur

Sport December 11, 2019 - 09:02
Detajet

Ish-trajneri i Derby Countyt, Oxford Unitedit dhe Portsmouth Jim Smith ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Smith ka drejtuar gjithsej nëntë skuadra në futbollin anglez, shkruan Zëri.info.

Suksesin më të madh e arriti me Derby Countyn duke e inkuadruar në Premierligë në vitin 1996.

“Jim ka luftuar me sëmundjen që dis akohë”, thuhet në një njoftim nga Oxford.

“Mendimet tona janë me familjen e tij dhe miqtë në këtë kohë pikëllimi”, thuhet më tej./Zëri.info

Image