Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Ndërron jetë ish-trajneri i njohur

Ndërron jetë ish-trajneri i njohur

Sport December 10, 2019 - 22:16
Detajet

Ish-trajneri i njohur anglez, Jim Smith ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare, transmeton zeri.info

Smith, i njohur me nofkën e tij si “Bald Eagle” (Shqiponja Qerose), kishte drejtuar nëntë klube angleze.

Derby County, Oxford United dhe Portsmouth ishin disa prej klubeve që i kishte menaxhuar Smith.

Gjatë karrierës së tij ai arriti në një finale të Kupës së Ligës me Queens Park Rangersin në vitin 1986 dhe arriti të inkuadrohej në Premierligë me Derbyn në vitin 1996./Zëri

Image