Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Momenti kur Kosovare Asllani shënoi gol dhe ia siguroi tri pikë të arta Real Madridit

Momenti kur Kosovare Asllani shënoi gol dhe ia siguroi tri pikë të arta Real Madridit

Sport December 08, 2019 - 19:22
Detajet

Kosovare Asllani ka qenë heroina e Real Madridit të femrave në ndeshjen e sotme kundër Espanyolit.

Në kuadër të javës së 18-të në 'Primera Division', CD Tacon arriti ta mposhtë Espanyolin me rezultat minimal 2:1, shkruan Zëri.info.

Futbollistja nga Kosova Kosovare Asllani e shënoi golin e fitores për skuadrën madrilene në minutën e 70-të.

Pas një aksioni mirë të kombinuar, Asllani arriti t'ia sigurojë fitoren skuadrës së tij.

Me fitoren e sotme, CD Tacon, i njohur ndryshe si skuadra e Real Madridit të femrave renditet në vendin e 11-të me 12 pikë./Zëri.info