Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
Tenistja më e bukur në botë, jep lajmin për përfundimin e karrierës

Tenistja më e bukur në botë, jep lajmin për përfundimin e karrierës

Sport December 06, 2019 - 23:16
Detajet

Dikur tenistja më e mirë në botë, dhe një nga më të bukurat pa dyshim, Carolina Vozniacki, 29 vjeç, ka njoftuar se do t'i japë fund karrierës së saj të lojës aktive dhe atë do ta bëjë në Australian Open, të cilën ajo fitoi në vitin 2018.

Menagjeri i saj ka shpjeguar në mediat sociale se një vendim i tillë nuk kishte asnjë lidhje me shëndetin, por që ajo dëshironte t'i kushtohej punës familjare dhe humanitare.

Carolina ishte numër një në botë për 71 javë, dhe ka një titull WTA derisa luajti edhe në finalet e SHBA Open dhe 2009 dhe 2014. /Zëri.info

Image
Image
Image
Image