Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Futbollisti i Kosovës merr lajmin e madh, zgjidhet në formacionin e më të mirëve të vitit

Futbollisti i Kosovës merr lajmin e madh, zgjidhet në formacionin e më të mirëve të vitit

Sport December 03, 2019 - 22:35
Detajet

Herolind Shala ka shkëlqyer këtë vit me klubin norvegjez, Valerenga, transmeton zeri.info

Reprezentuesi kosovar është paraqitur në 22 ndeshje këtë edicion, derisa ka realizuar 6 gola dhe 5 asistime.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që ai të zgjidhet në “Ekipin e Vitit” në ligën norvegjeze.

Kujtojmë se Shala numëron edhe 16 paraqitje me përfaqësuesen e Kosovës./Zëri

Image