Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Nëse nuk jeni të bindur me 'Topin e Artë' të Messit, patjetër se duhet t'i shikoni këto statistika

Nëse nuk jeni të bindur me 'Topin e Artë' të Messit, patjetër se duhet t'i shikoni këto statistika

Sport December 02, 2019 - 22:31
Detajet

Lionel Messi e ka fituar çmimin më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info.

Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris.

Ylli i Barcelonës la pas vete yjet si Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo dhe Sadio Mane.

Image

Ishte ky 'Topi i Artë' i gjashtë në karrierë për sulmuesin nga Argjentina.

Përveç këtij çmimi, Messi fitoi edhe çmime tjera si në vijim:

- Më së shumti gola në Evropë

- Më së shumti gola në La Liga

- Më së shumti asistime në La Liga

- Më së shumti pikë të fituara për Barcelona

- Më së shumti gola nga gjuajtjet e lira

- Më së shumti tre-golësha

- Fitues i La Ligës

- 'Këpuca e Artë'

- 'The Best'./Zëri.info

Image