Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
'Shpërthen' Van Dijk pasi dështoi ta mposhtë Messin për Topin e Artë

'Shpërthen' Van Dijk pasi dështoi ta mposhtë Messin për Topin e Artë

Sport December 02, 2019 - 21:54
Detajet

Virgil van Dijk ka dështuar ta mposhtë Lionel Messin në garën për 'Topin e Artë'.

Tashmë ka përfunduar ceremonia e 'France Football', ku është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'.

Çmimi më i vlefshëm individual është dhënë sonte në një ceremoni të organizuar nga mediumi prestigjioz francez, shkruan Zëri.info.

Image

Në garë të ngushtë me Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldo, Lionel Messi është shpallur fitues.

Pas ceremonisë, Van Dijk ka reaguar, duke lavdëruar dhe respektuar Messin.

"Kam pasur një edicion të mrekullueshëm, por nganjëherë ju jeni kundër lojtarëve si Messi, të cilët janë paksa jo-natyral. Gjashtë 'Topa të Artë', ju duhet ta respektoni madhështinë", ka thënë Van Dijk./Zëri.info