Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
'Topi i Artë': Leo Messi i pari, e pabesueshme në cilën pozitë është renditur Cristiano Ronaldo

'Topi i Artë': Leo Messi i pari, e pabesueshme në cilën pozitë është renditur Cristiano Ronaldo

Sport December 02, 2019 - 21:48
Detajet

Tashmë ka përfunduar ceremonia e 'France Football', ku është shpallur fituesi i 'Topit të Artë'.

Çmimi më i vlefshëm individual është dhënë sonte në një ceremoni të organizuar nga mediumi prestigjioz francez, shkruan Zëri.info.

Në garë të ngushtë me Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldo, Lionel Messi është shpallur fitues.

Tashmë, dihen edhe dhjetë lojtarët më të mirë të nominuar.

Lista me dhjetëshen më të mirë:

10. Riyad Mahrez (Man City)
9. Bernardo Silva (Man City)
8. Robert Lewandowski (Bayern Munich).
7. Alisson (Liverpool)
6. Kylian Mbappe (PSG)
5. Mohamed Salah (Liverpool)
4. Sadio Mane (Liverpool)
3. Cristiano Ronaldo (Juventus)
2. Virgil van Dijk (Barcelona)
1. Lionel Messi./Zëri.info