Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Gazetarja kosovare publikon pamje me Edon Zhegrovën, ky i fundit dhuron spektakël

Gazetarja kosovare publikon pamje me Edon Zhegrovën, ky i fundit dhuron spektakël

Sport November 18, 2019 - 23:59
Detajet

Gazetarja kosovare e sportit, Alba Merovci, e ka publikuar një video në rrjetim social Instagram me talentin e Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, shkruan Zëri.info. 

Video është realizuar në një nga kafiteritë e Prishtinës pas  ndeshjes Kosovë-Angli (0:4). 

20-vjeçari i cili aktivizohet me Baselin në Zvicër, në dy ndeshjet e fundit me Kosovën është aktivizuar nga Bernard Challandes në pjesën e dytë (ndaj Çekisë dhe Anglisë). 

Image

Zhegrova në ndeshjet e fundit ka shkëlqyer me Baselin në Zvicër dhe në Ligën e Evropës. 

Zhegrova në futbollin evropian u transferua nga FC Prishtina. 

Image

Para se të luante në Zvicër, Edoni ka luajtur në Belgjikë me Standard Liegen, Sint Truiden dhe Genkun./Zëri.info

Image