Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
'Dardanët' sonte ishin shembull, kjo video dëshmon se ata ishin lojtari i 12-të i Kosovës në Plzen

'Dardanët' sonte ishin shembull, kjo video dëshmon se ata ishin lojtari i 12-të i Kosovës në Plzen

Sport November 15, 2019 - 00:23
Zbuloni detajet

Tifozët e Kosovës “Dardanët” ishin lojtari i 12-të për Kosovën në “Doosan Arena”, por as kjo nuk i kreu punë Kosovës në Plzen.

“You’ll never walk alone” është himni i shumë skuadrave në botë, ekipi asnjëherë nuk anashkalohet, as edhe kur humb.

Emocionuese ishte mbyllja e kampanjës së “Dardanëve” këtë mesjavë.

Luanët e Kosovës dhe tifozët e zhurmshëm të tyre mbyllen ëndrrën nën atmosferë impozante.

Kosova humbi me rezultat 2:1 në Plzen të Çekisë dhe u eliminua nga grupet e rregullta të Kampionatit Evropian.