Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Mediumi britanik: Ky futbollist i Kosovës mund ta shkruajë historinë kundër Çekisë

Mediumi britanik: Ky futbollist i Kosovës mund ta shkruajë historinë kundër Çekisë

Sport November 14, 2019 - 16:39
Detajet

Sulmuesi i Sheffield Wednesday Atdhe Nuhiu pritet të luajë sonte në formacionin bazë të Kosovë në ndeshjen eliminatore për ‘Euro 2020’ ndaj Republikës së Çekisë duke e ditur se vetëm fitorja do t’ua vazhdonte ëndrrën për një kualifikim në Kampionatin Evropian në tentimin e parë.

Nuhiu ka luajtur vetëm nga banka rezervë në ndeshjet e fundit eliminatore, por ai mund të luajë si pasojë e

lëndimit të Vedat Muriqit, shkruan mediumi britanik ‘The Star’, përcjell Zëri.info.

Image

Muriqi i Fenerbahçes i cili është duke vëzhguar nga skoutët e disa klubeve të Premierligës humbjen 5:3 të Kosovës nga Anglia në shtator, shënoi një gol dhe dhuroi dy asistime në atë ndeshje.

Image

Që preja rdhjes së tij në Sheffield Wednesday në vitin 2013, Nuhiu ka qenë protagonist i paraqitjeve të mria me klubin anglez.

Ai më parë për mediat angleze kishte zbuluar edhe sakrificën dhe vuajtjet e familjes së tij gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Ndryshe, ndeshja e sotme mes Republikës së Çekisë dhe Kosovës nis nga ora 20:45 në ‘Doosan Arena’./Zëri.info

Image