Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Katastrofë për Bernard Challandes, futbollisti kryesor i Kosovës pëson lëndim, braktis fushën e lojës

Katastrofë për Bernard Challandes, futbollisti kryesor i Kosovës pëson lëndim, braktis fushën e lojës

Sport November 10, 2019 - 17:00
Detajet

Ka përfunduar pjesa e parë mes Zurich dhe Sionit në kuadër të Superligës zvicerane.

Pas 45 minutash lojë, rezultati është i barabartë 2:2, shkruan Zëri.info.

Megjithatë, Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka marrë aspak lajme të mira nga kjo ndeshje.

Mbrojtësi i pazëvendësueshëm Benjamin Kololli ka pësuar një lëndim në këtë ndeshje.

'Benji' është detyruar ta lëshojë fushën në minutën e 42-të.

Ende nuk dihet shkalla e lëndimit të tij para ndeshjeve të Kosovës këtë muaj./Zëri.info