Infektuar: 4512
Shëruar: 2156
Vdekur: 97
Formacionet zyrtare: Vedat Muriqi përballë ish futbollistit të Kosovës

Formacionet zyrtare: Vedat Muriqi përballë ish futbollistit të Kosovës

Sport November 08, 2019 - 18:14
Detajet

Elita e futbollit turk sot ofron një superndeshje. Fenerbahçe nga ora 18:30 do të luajë me rivalin e madh Kasimpasa, shkruan Zëri.info

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare dhe lajmi i mirë për opinionin kosovarë është se në fushë do të paraqitën dy futbollistë të Kosovës.

Për Fenerbahçen si zakonisht titullar do të luajë sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, derisa për Kasimpasan në mesfushë do të luajë Loret Sadiku./Zëri.info

Image
Image