Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Genc Nuza merr një super lajm, ja cilat ndeshje ja ka besuar UEFA

Genc Nuza merr një super lajm, ja cilat ndeshje ja ka besuar UEFA

Sport October 18, 2019 - 20:57
Detajet

Gjyqtari më i mirë në Kosovës, Genc Nuza nga 22 deri më 28 tetor do të jetë në Skoci atje ku do të ndaj drejtësinë në kualifikimet për kampionatin Evropian U17, ku do të marrin pjesë katër kombëtare Skocia, Islanda, Armenia dhe Kroacia, shkruan Zëri.info.

Nga Kosova udhëtojë dy gjyqtarë Genc Nuza e Granit Hyseni, derisa gjykimi do t’u besohet edhe gjyqtarëve nga Maqedonia dhe Sllovakia.

Ajo që duhet thënë është se gjyqtarit kosovar i janë besuar dy ndeshjet kryesore Skocia – Islanda dhe Armenia – Islanda./Zëri.info