‘Goal’ zgjedh formacionin e dekadës në Serie A

‘Goal’ zgjedh formacionin e dekadës në Serie A

Sport October 09, 2019 - 16:16
Detajet

Kampionati italian i futbollit në vitet e fundit ka pësuar rënie të madhe në cilësi.

Këtë më së miri e dëshmon dominimi i Juventusit, që ka fituar shtatë tituj në shtatë vitet e fundit në Serie A.

Skuadra si Milan dhe Inter asnjëherë nuk janë paraqitur në nivele të larta në këto vite, siç jemi mësuar t’i shohim në fillim të këtij shekulli.

Por pavarësisht kësaj, nuk mund të thuhet se në Serie A në dekadën e fundit nuk ka pasur lojtarë të dëshmuar.

Kur po afrohet viti 2020, ‘Goal.com’ ka vendosur të formojë formacionin e dekadës në Serie A, përcjell lajmi.net.

Sigurisht që në portë nuk mund të ketë tjetër emër përveç Gianluigi Buffon.

Se kush e përbën formacionin e dekadës në Serie A, mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme:

Image