Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Werder Bremeni lanson lajmin e madh për 'raketën' Milot Rashica

Werder Bremeni lanson lajmin e madh për 'raketën' Milot Rashica

Sport September 16, 2019 - 23:18
Detajet

Pas lëndimit të pësuar kundër Dusseldorfit, Milot Rashica ka mundur t'i shikojë ndeshjet e Werder Bremenit dhe Kosovës vetëm nga tribunat.

Tashmë, trajneri Florian Kohfeldt ka zbuluar se sulmuesi vushtrrias do të jetë i gatshëm për ndeshjen në shtëpi ndaj liderit RB Leipzig, ndeshje e cila zhvillohet të shtunën, shkruan Zëri.info.

"Jam i sigurtë se Miloti do të luajë kundër RB Leipzig", tha Kohfeldt.

Sipas "Kicker", Rashica ishte në gjendje të stërvitste individualisht nga dita e diele.

Ndërkaq, 23-vjeçari do të rikthehet në stërvitje të plota nesër.

Drejtori menaxhues i Werder Bremenit Frank Baumann tha sot: "Miloti duket mirë dhe ai do të rikthehet për ndeshjen në shtëpi kundër Leipzig"./Zëri.info