Zyrtare: Malcolm Armstead transferohet te KB Peja

Zyrtare: Malcolm Armstead transferohet te KB Peja

Sport September 12, 2019 - 16:58
Detajet

Klubi i basketbollit Peja njofton se ka arritur marrëveshje me lojtarin e Përfaqësueses së Kosovës, Malcolm Armstead.

Lajmi konfirmohet nga faqja e Pejës në rrjetin social Facebook.

Malcolm, i cili së fundi ishte pjesë e KB Prishtinës, ka një karrierë të bujshme duke luajtur në ekipe të njohura evropiane si Krka, Avtodor Saratov, AEK Athens, Istambul BB, Yesilgiresun Belediye, Rethymno Cretan Kings, Buyukcekmece dhe Kymis.

Gjatë këtyre viteve ka fituar dy herë ligen sllovene, dy herë Kupën Sllovene, Superkupen sllovene, MVP ne Superkupen Sllovene.

Poashtu në vitin 2015 ishte në top koshashënuesit e ABA League dhe ABA League Team.

Peja gjatë ditës e ka prezantuar edhe trajnerin e ri, Jeronimo Sarin dhe dy blerjet, Drilon Hajrizi dhe Beqë Kovaqi.

Image