ZYRTARE: FIFA ia jep dritën e gjelbër këtij futbollisti që të aktivizohet për Kosovën

ZYRTARE: FIFA ia jep dritën e gjelbër këtij futbollisti që të aktivizohet për Kosovën

Sport August 23, 2019 - 17:14
Zbuloni detajet

Futbollisti shqiptar i lindur në Suedi që është përcaktuar të luajë për Kosovën, Ibrahim Dresheviq ka marrë sot edhe zyrtarisht lejën e FIFA-s për ta pëfaqësuar Kosovën në nivel ndërkombëtarë, konfirmon Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, njofton FFK, përcjell Zëri.info.

Presidenti Ademi falënderon edhe institucionet shtetërore që përshpejtuan dukshëm procedurat për paisjen e Ibrahimit me shtetësinë dhe pasaportën e Kosovës dhe në këtë formë mundësuan që lënda e kompletuar e futbollistit të shqyrtohej me shpejtësi nga FIFA që mori vendimin e pritur.

Në këtë formë Dresheviq do të jetë në dispozicion të selektorit Bernard Challandes që nga ndeshjet e shtatorit. /Zëri.info 

Image
Image