Zyrtare: Skuadra e Superligës aranzhon miqësore në Zvicër me skuadrën FC Schaffhausen

Zyrtare: Skuadra e Superligës aranzhon miqësore në Zvicër me skuadrën FC Schaffhausen

Sport August 20, 2019 - 11:52
Detajet

Klubi i Superligës së Kosovës, SG Gjilani, e ka aranzhuar një ndeshje miqësore me skuadrën zvicerane FC Schaffhausen, raporton Zëri.info.

Klubi zviceran e ka konfirmuar lajmin përmes faqeve zyrtare në rrjete sociale.

Takimi në fjalë do të zhvillohet më 9 shtator në stadiumin “Lipo Park” në Schaffhausen.

Ky ekip garon në Ligën e Dytë të Zvicrës. 

Image

Kujtojmë se vite më parë, ndeshje miqësore me këtë ekip ka zhvilluar edhe FC Prishtina, ani pse futbolli i Kosovës nuk ishte i pranuar në UEFA dhe FIFA.

Ndryshe, Gjilani është një ndër skuadrat më të përforcuar në afatin kalimtar të verës.

Përkundër këtij fakti, Gjilani humbi në ndeshjen e parë nga Trepça ’89 në udhëtim me shifrat 4:1. /Zëri.info