Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Zyrtare: Lichtsteiner befason me klubin e ri

Zyrtare: Lichtsteiner befason me klubin e ri

Sport August 19, 2019 - 23:50
Detajet

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner është bërë me klub të ri, transmeton zeri.info

Reprezentuesi zviceran, i cili së fundmi ishte pjesë e Arsenalit, ka vendosur t’i bashkohet Augsburgut.

Klubi gjerman ka njoftuar që futbollisti ka nënshkruar kontratë një-vjeçare.

Lichtsteiner ishte paraqitur në 23 ndeshje në edicionin e kaluar për Arsenalin, derisa kishte kontribuuar me 1 gol dhe 1 asistim./Zëri