Lukaku tregon ndryshimet midis futbollit anglez dhe italian

Lukaku tregon ndryshimet midis futbollit anglez dhe italian

Sport gusht 13, 2019 - 20:31

Sulmuesi më i ri i Interit, belgu Romelu Lukaku i cili u zyrtarizua pak ditë më parë, dhe menjëherë është vënë nën urdhrat e teknikut Conte, ka folur pwr ndryshimet mes futbollit anglez dhe atij italian.

“Është punë e vështirë. Është ndryshe. Në Angli ka shumë punë, por këtu bëhet punë e vërtetë. Qyteti është i mirë, por nuk kam ardhur këtu për të jetuar, kam ardhur të ndihmoj skuadrën të arrijë diçka.”, u shpreh belgu.

Është folur shumë edhe për peshën e Lukakut, dhe pyetjes se si është ushqimi, ai u përgjigj: “Sallatë”.

Lojtari i kushtoi arkave të zikaltërve plot 80 milionë euro, dhe në garë për të marrë shërbimet e sulmuesit Interi mposhti rivalët e Juventusit, të cilët gjithashtu e dëshironin në skuadrën e tyre.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The difference between football in England and Italy? @RomeluLukaku has the answer…

A post shared by OTRO (@otro) on