Kjo është e fejuara bukuroshe e kampionit Akil Gjakova

Kjo është e fejuara bukuroshe e kampionit Akil Gjakova

Sport gusht 13, 2019 - 18:59

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, padyshim që është një ndër xhudistët më të mirë që ka Kosova, por edhe më premtuesi për të ardhmen, transmeton Gazeta Metro.

23 vjeçari nga Peja deri ma tani ka arritur që të fitojë dhjetra medalje, duke premtuar edhe shumë të tjera në të ardhmen.

Akili filloi të praktikojë xhudo në moshën 6-vjeçare. Debutimin e tij e bëri në vitin 2012, në garat zyrtare ndërkombëtare në këtë disiplinë.

Mbase nuk e keni ditur, Akil Gjakova është edhe i fejuar me Suela Muminovicin. Ai dhe Suela dashurinë e tyre e kanë kurorëzuar me fejesë në muajin korrik të vitit 2018.

Image
Image
Image