Vedat Muriqi shijon plazhin me gruan e tij në prag të fillimit të edicionit të ri në Turqi

Vedat Muriqi shijon plazhin me gruan e tij në prag të fillimit të edicionit të ri në Turqi

Sport gusht 13, 2019 - 15:27
Detajet

Vedat Muriqi e ka nisur mbarë aventurën e tij të re te gjiganti turk Fenerbahçe.

Futbollisti i Kosovës këtë verë kompletoi transferimin te Fenerbahçe nga Çaykur Rizespori për shumën e tre milionë eurosh, raporton Zëri.info.

25-vjeçari është përshtatur mjaft mirë te skuadra elitare turke.

Në miqësoret para-sezonale, ish-futbollisti i Lirisë ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar një asistim.

Megjithatë, së fundmi Muriqi është parë duke u relaksuar me gruan e tij në plazh.

Muriqi ka vendosur të pushojë paksa në plash në prag të fillimit të edicionit të ri në Turqi./Zëri.info

Image