Roma arrin marrëveshje për Higuanin?

Roma arrin marrëveshje për Higuanin?

Sport korrik 19, 2019 - 13:25
Detajet

Roma raportohet se ka arritur marrëveshje me Juventusin për sulmuesin Gonzalo Higuain, por argjentinasi ende nuk ka pranuar, transmeton zeri.info

Dy klubet kanë marrëdhënie të mira, derisa më herët i kishin shkëmbyer Luca Pellegrinin dhe Leonardo Spinazzolan.

Tani, “Corriere dello Sport” shkruan se Roma është pajtuar të paguajë 6 milionë euro për një huazim një-vjeçar, që përfshin edhe një opsion të blerjes për 27 milionë euro.

Sidoqoftë, kjo gazetë shkruan se sulmuesi ende nuk e ka pranuar marrëveshjen.

Së pari, ai pritet që ta rinovojë kontratën e tij deri në vitin 2023, me pagën e tij që do të zbritet në 4.5 milionë euro./Zëri