Skandaloze: Në ndeshjen e Ligës së Evropës, sërish ofendohet Kosova

Skandaloze: Në ndeshjen e Ligës së Evropës, sërish ofendohet Kosova

Sport korrik 11, 2019 - 22:37
Detajet

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Ligës së Evropës mes Radnik Bijeljinas dhe Spartak Trnavas ka sjellë edhe fyerje ndaj Kosovës, transmeton zeri.info

Futbollistët e Radnikut i përshëndetën ata të Spartakut nga fillimi dhe tifozët sllovakë ishin të emocionuar nga vendasit.

Ata bënin thirrje “Kosova është Serbi” në disa raste gjatë takimit, derisa kjo përkrahej edhe nga tifozët entuziastë nga qyteti i Banja Lukës.

Ata nuk ishin befasuar nga sllovakët, derisa kjo qasje e tyre u pa edhe në vitin e kaluar kundër Crvena Zvezdas kur u takuan në gara evropiane./Zëri

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë ë! ë ë!

A post shared by ë ë (@hajducija) on