Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Werder Bremeni ka disa fjalë për Kosovën dhe Milot Rashicën pas fitores historike

Werder Bremeni ka disa fjalë për Kosovën dhe Milot Rashicën pas fitores historike

Sport June 11, 2019 - 00:06
Detajet

Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian, Kosova arriti fitore dramatike me rezultat 3:2 në Sofje, raporton Zëri.info.

Kosova arriti ta mposhtë Bullgarinë me rezultat të ngushtë 3:2.

Futbollisti më i mirë i Kosovës sonte ishte Milot Rashica.

Mesfushori i Werder Bremenit arriti të shënojë sonte një gol si dhe të dhurojë një asistim.

Për paraqitjen fenomenale sonte, Rashicën e ka uruar edhe klubi i tij.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Twiter, Werder Bremeni e ka përqëndruar vëmendjen te 22-vjeçari dhe Kosova.

"Kosova fiton. Dhe Milot Rashica me një gol dhe një asistim vendos ndeshjen", shkruan Werder Bremeni./Zëri.info