Infektuar: 3178
Shëruar: 1824
Vdekur: 64
Trajneri i Bullgarisë 'çmendet' pas humbjes, e pranon këtë fakt për Kosovën

Trajneri i Bullgarisë 'çmendet' pas humbjes, e pranon këtë fakt për Kosovën

Sport June 10, 2019 - 23:51
Detajet

Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov ka reaguar pas humbjes nga Kosova në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020".

Në ndeshjen e vlefshme për grupin A, e zhvilluar në Sofje, Kosova arriti fitore dramatike me rezultat 3:2, raporton Zëri.info.

Ndërkaq, Balakov është shprehur tejet i zhgënjyer me humbjen e sontme.

"Përfundim shumë i keq për ne. Arsyeja e humbjes është lodhja fizike. Kosova ka futbollistët cilësor dhe ne duhet ta pranojmë këtë", tha fillimisht Balakov, përcjell Zëri.info.

Image

"Ne donim ta shënonim edhe golin e tretë pasi fitorja ishte detyrim, por në fund të ndeshjes fitoi skuadra e cila ishte më e mirë në aspektin fizik. Ne i kishim rastet tona, por nuk e kishim përqëndrimin në nivel", vlerësoi Balakov.

"Kemi 15 vite që nuk jemi kualifikuar në një kampionat të madh. Nuk jam i shqetësuar, por nuk më pëlqen të humbasim", potencoi trajneri bullga.r

"Fitorja e Kosovës ishte e merituar", shtoi Balakov./Zëri.info