Shaqiri parashikohet se do ta shënojë golin e fitores në finale të Championsit

Shaqiri parashikohet se do ta shënojë golin e fitores në finale të Championsit

Sport maj 25, 2019 - 17:18
Lexoni detajet

Xherdan Shaqiri mund të mos jetë në formacionin e parë të Liverpoolin për përballjen me Tottenhamin në finale të Ligës së Kampionëve, mirëpo për të është parashikuar se do ta shënojë golin e fitores në këtë finale për skuadrën e Jurgen Kloppit.

Faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve në rrjetin social Instagram e ka shpërndarë një video të Castros i cili e parashikon rezultatin e finales së këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Në këtë finale, Liverpooli i Jurgen Kloppit do të ketë punë me Tottenhamin e Mauricio Pochettinos, me të cilët është ndeshur edhe më parë në këtë sezon, për shkak se të dy klubet garojnë në Premierligë.

Xherdan Shaqiri ishte pjesë e formacionit të parë të Liverpoolit që e siguroi rikthimin tronditës në përballjen me Barcelonën, dhe tani Castro e ka parashikuar se 27-vjeçari do të jetë vendimtar edhe në finale.

Sipas parashikimit në FIFA 19, Liverpooli do ta fitojë titullin e Ligës së Kampionëve falë golit të shënuar nga Shaqiri në minutat e fundit të ndeshjes.

Xherdan Shaqiri i ka zhvilluar 30 ndeshje për Liverpoolin këtë sezon, në të cilat ai i ka shënuar gjatë gola dhe i ka asistuar pesë të tjera.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CHAMPIONS CORNER: FIFA predicts the result of the 2019 UEFA Champions League final!

A post shared by UEFA Champions League (@championsleague) on