Rashica te gjiganti gjerman – ky ështe reagimi i drejtorit sportiv të Werderit

Rashica te gjiganti gjerman – ky ështe reagimi i drejtorit sportiv të Werderit

Sport maj 18, 2019 - 11:57
Lajmet e fundit

Emri i Milot Rashicës tashmë është bërë i zakonshëm të jetë në ballinat e gazetave gjermane dhe shqiptare, pas paraqitjeve briliante në vitin 2019 me klubin gjerman, Werder Bremen.

Reprezentuesi kosovar është shndërruar në futbollistin kryesor të gjigantit gjerman pas golave dhe asistimeve në ndeshje të rëndësishme dhe titullar i pa diskutueshëm për trajnerin Florian Kohfeldt.

Ditë më parë gazeta e njohur gjermane “SPORT BILD” raportoi se Rashica do të transferohet në RB Leipzig, por këtë e ka demantuar drejtori sportiv i klubit, Frank Bauman.