Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Futbollisti që u kërkua nga Shqipëria dhe Maqedonia, merr shtetësinë kosovare nga presidenti Hashim Thaçi

Futbollisti që u kërkua nga Shqipëria dhe Maqedonia, merr shtetësinë kosovare nga presidenti Hashim Thaçi

Sport May 15, 2019 - 14:48
Detajet

Valon Hamdiu është një mbrojtës tjetër i talentuar që po shkëlqen në arenën ndërkombëtare.

Futbollisti kosovar i cili luan në klubin zviceran, Winterthur së fundmi ka qenë i kërkuar nga Maqedonia e Veriut dhe Kombëtarja shqiptare.

Megjithatë, Hamdiu tashmë ka vendosur ta përfaqësojë Përfaqësuesen e Kosovës, shkruan Zëri.info.

Image

Madje, edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka dhënë shtetësinë kosovare futbollistit në fjalë.

Në grumbullimin e ardhshëm, Valon Hamdiu pritet të ftohet nga Përfaqësuesja e Kosovës U-19, e cila drejtohet nga Ramiz Krasniqi./Zëri.info

Image