Vëmendja larg eurogolit, Milot Rashica sapo mori një lajm të jashtëzakonshëm

Vëmendja larg eurogolit, Milot Rashica sapo mori një lajm të jashtëzakonshëm

Sport April 25, 2019 - 08:27
Detajet

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë në Gjermani me Werder Bremenin.

Përveç formës së mirë të treguar në kampionatin gjerman, Bundesliga, kosovari ka bërë një kampanjë fantastike edhe në “DFB-Pokal”.

Me skuadrën e tij, Rashica ka arritur deri në gjysmëfinalen e këtij kompeticioni, ku është eliminuar nga kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich, shkruan Zëri.

Në gjysmëfinalen e zhvilluar mbrëmë në Bremen, futbollisti vushtrrias shënoi një gol të jashtëzakonshëm si dhe dhuroi një asistim.

Për këtë paraqitje mbresëlënëse, ylli i Kosovës është vlerësuar me notën 8.5.

Image

Përveç kësaj, Miloti është përfshirë edhe në formacioni e 11 lojtarëve më të mirë të gjysmëfinales së “DFB-Pokal” përkrah yjeve si Robert Lewandowski, Kinglsey Coman e Mats Hummels./Zëri/