Zyrtare: Pas shkarkimit të Panuccit, ky është trajneri i ri i Shqipërisë

Zyrtare: Pas shkarkimit të Panuccit, ky është trajneri i ri i Shqipërisë

Sport mars 23, 2019 - 10:22
Lexo Detajet

FSHF ka publikuar pak më parë lajmin se Kristian Panuçi nuk do të jetë më në krye të kombëtares sonë. Humbja ndaj Turqisë ka rrezultuar fatale për trajnerin italian, çka i ka kushtuar edhe vendin e punës.

Në takimin ndaj Andorrës në transfertë, që do të luhet ditën e hënë, në krye të stolin kuqezi do të jenë Ervin Bulku dhe Sulejman Mema. Mbrëmjen e djeshme u aludua për një shkarkim te Panuçit, madje doli edhe një emër që do ta zëvendësonte, Edi Reja, ish trajner i Napolit, Bolonjës, Torinos, Lacios e Atalantës.