Kujt ia dha Christian Eriksen fanellën në stadiumin “Fadil Vokrri”?

Kujt ia dha Christian Eriksen fanellën në stadiumin “Fadil Vokrri”?

Sport mars 21, 2019 - 23:24
Detajet

Kosova dhe Danimarka kanë barazuar me rezultat 2-2 në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Pjesë e këtij takimi ishte edhe super ylli danez Christian Eriksen, i cili u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë dhe vetëm pak minuta më pas realizoi nga pika e bardhë.

Pas ndeshjes, ylli i skuadrës angleze të Tottenhamit shkoi tek tifozët për të dhuruar fanellën e tij, shkruan indeksonline.

Shumë tifozë kërkuan fanellën e tij, megjithatë në fund Eriksen zgjodhi një ushtarak të KFOR-it danez, i cili po mbante një flamur të shtetit të tij.