Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Hidhet shorti, këto janë çiftet e Ligës së Evropës

Hidhet shorti, këto janë çiftet e Ligës së Evropës

Sport March 15, 2019 - 13:14
Detajet

Sot është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, transmeton zeri.info

Në këtë fazë do të kemi disa ndeshje mjaft interesante, por padyshim që më së shumti spikat ajo mes Napolit dhe Arsenalit. 

Ndërkohë, tashmë dihen edhe përballjet e mundshme në gjysmëfinale. Fituesi i ndeshjes Napoli - Arsenal do të luajë me fituesin e sfidës Villareal - Valencia, derisa fituesi i sfidës Benfica – E. Frankfurt do të ketë përballë fituesin e ndeshjes Slvaia Praha – Chelsea

Çiftet e çerekfinales së Ligës së Evropës:

Napoli – Arsenal

Villareal – Valencia

Benfica – E. Frankfurt

Slvaia Praha – Chelsea