Lajm i zi nga sporti, ndërron jetë ish-boksieri kosovar

Lajm i zi nga sporti, ndërron jetë ish-boksieri kosovar

Sport mars 15, 2019 - 11:29
Detajet

Ka ndërruar jetë ish-boksieri i mirënjohur kosovar, Haki Gashi, raporton Zëri.info. Ish-sportisti kosovar ka qenë boksier i dalluar.

Ai është një nga themeluesit e një prej klubeve më të suksesshme kosovare, Gollaku.

Trajneri i Gollakut, Besim Brahimi, e ka kofirmuar lajmin në rrjetet sociale.

"Me dhimbje morrem lajmin per vdekjen e ish bokserit së gjenerates së artë dhe një prej themelus te klubit të Boksit Gollaku i cilli ish nje puntor i madh i sportit ton fisnik ndjem dhimbje te thell edhe ne si klub per humbjen e njerit prej themelusit te klubit ton. Ngushllime", ka shkruar Besim Brahimi në Facebook. /Zëri

Image