Liburni është fituesi i Kupës së Kosovës në futsall

Liburni është fituesi i Kupës së Kosovës në futsall

Sport shkurt 17, 2019 - 21:21
Lexo Detajet

Prishtina 01 e ngushtoi epërsinë krejt në fund, me anë të Oso Gjinovcit që shënoi për 4:3, por që nuk i mjaftoi skuadrës nga kryeqyteti për të gjetur edhe golin e barazimit.

Liburni pas kësaj fitoreje, është për herë të tretë fitues i Kupës së Kosovës në futsall.

Në 20 minutat e parë, Arbër Dobroshi e Halim Selmanaj ishin realizuesit për Liburnin, kurse për Prishtinën të dy golat i realizoi Agon Ramadani.

Në pjesën e dytë, Halim Selmanaj e Arbër Dobroshi realizuan sërish, për epërsinë 3:2 dhe 4:2 të skuadrës nga Gjakova.

Prishtina 01 e ngushtoi epërsinë krejt në fund, me anë të Oso Gjinovcit që shënoi për 4:3, por që nuk i mjaftoi skuadrës nga kryeqyteti për të gjetur edhe golin e barazimit.

Liburni pas kësaj fitoreje, është për herë të tretë fitues i Kupës së Kosovës në futsall.

">http://