Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Frosinone, 'kafshatë e lehtë' për të pandalshmit e Juventusit

Frosinone, 'kafshatë e lehtë' për të pandalshmit e Juventusit

Sport February 15, 2019 - 22:25
Detajet

Juventusi e ka regjistruar fitoren e radhës në kampionatin italian, Serie A.

Në kuadër të javës së 24-t në kampionatin italian, Juventusi ka arritur ta mposhtë Frosinonen.

Në ndeshjen e zhvilluar në "Allianz Stadium", vendasit kanë triumfuar me rezultat bindës, 3:0, shkruan Zëri.

Image

Paulo Dybala ('6), Leonardo Bonucci ('17) dhe Cristiano Ronaldo ishin golashënuesit e kampionit në fuqi sonte.

Me këtë fitore, Juventusi mbetet në vendin e parë me 66 pikë pas 23 ndeshjeve të zhvilluara.

Ndërsa, Frosninone është në vendin e 19-të me vetëm 16 pikë të grumbulluara./Zëri/  

Image