Fotot e shqiptarit bëhen hit në Gjermani, kjo është arsyeja

Fotot e shqiptarit bëhen hit në Gjermani, kjo është arsyeja

Sport shkurt 12, 2019 - 13:13
Detajet

Bayern ka fituar ndeshjen e fundit ndaj Schalkes, por në qendër të vëmendjes ishte një shqiptar.

Një fëmijë, tifoz i flaktë i Joashua Kimmich, me një pankartë i ka bërë thirrje yllit gjerman që t’ia jep fanellën.

Kimmich u tregua një sportist i madh dhe pas ndeshjes shkoi t’ia jep djaloshit të vogël, por aty afër ishte edhe Zef Zefaj, shkruan Gazeta Olle.

Image

Ai ka marrë fanellën nga duart, megjithatë, kanë reaguar të tjerët dhe Zefaj i dha fanellën e Kimmichit djaloshit.

Video është bërë hit në Gjermani, duke qenë edhe në faqen e parë të “Bild”.

Image