Sportistja nga Gjeorgjia po shkëlqen me stil unik në qytetin e vogël kosovar

Sportistja nga Gjeorgjia po shkëlqen me stil unik në qytetin e vogël kosovar

Sport janar 11, 2019 - 19:55
Lajmet e fundit nga sporti

Është një emër i respektuar i hendbollit në vendin tonë, Keta Venetsky nga Gjeorgjia, e cila luan në petkun e kampiones vjeshtore dhe fitueses së Kupës së Kosovës, Istogu.

Fotot e fundit të saja pa dyshim se i japin zjarr edhe qytetit të Istogut, sepse janë me stil dhe ka treguar në një formë edhe bukurinë e saj. Klubi i hendbollit Istogu njihet si klubi më hendbollistet më të bukura në ligë por edhe më cilësore.

Keta Venetsky me foton që ka bërë vërtet ka mahnitur të gjithë fansat që janë në profilin e hendbollistes, sidomos te qytetit të Istogut, ose siç thonë në zhargonin sportiv i ka dhënë zjarr atmosferës!

Image

Image