UEFA zgjedh 11-shin e vitit

UEFA zgjedh 11-shin e vitit

Sport janar 11, 2019 - 15:25

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka bërë zgjedhjen e 11-shit më të mirë të vitit 2018, shkruan blic.rs, transmeton zeri.info.

Në 110shin më të mirë sipas UEFA0-s janë madje 4 futbollistë të Realit të Madridit (Sergio Ramos, Rafael Varane, Marcello dhe Luka Modric).

Fituesi i ‘Topit të Artë’ dhe futbollisti më i mirë i zgjedhur nga UEFA, Luka Modric, ka marrë më së shumti vota përmes sajtit zyrtar të UEFA-s, madje 115.440 vota, gjegjësisht 68,5 % të votave për mesfushor.

110shi i UEFA-s

 

Portier: Mark-Andre Ter Stegen (Barcelona)

Mbrojtja: Sergio Ramos, Rafeal Varane, Virgil van Dijk (Liverpool), Marcelo (Real Madrid)

Mesfusha: Modric (Real Madrid), Ngolo Kante, Eden Haszard (Chelsea)

Sulmi: Cristiano Ronaldo (Juventus), Lionel Messi (Barcselona), Kylian  Mbappe (PSG).

Në votim kanë marrë pjesë 1.8 milion përcjellës të faqes së UEFA-s.